Samochody

Ciężarówki Tatra

Czeskie zakład Tatry są obecnie jedną z najstarszych firm branży motoryzacyjnej. Historia firmy rozpoczęła się w 1850 w Kopřivnicach na Morawach, kiedy to Ignácy Šustala rozpoczął produkcję bryczek konnych, by od 1987 stać się jedną z pierwszych w Europie firm produkujących samochody. Punktem zwrotnym w historii firmy był 1923, kiedy to wprowadzono do produkcji Tatrę T 11 – samochód, w którym po raz pierwszy zastosowano układ z centralną rura nośną projektu Hansa Ledwinka.

Ciężarówki Jelcz

Podwrocławskie zakłady Jelcza są tradycyjnym dostawcą ciężarówek dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. W ciągu ostatnich pięciu lat (2006-2010) Jelcz dostarczył łącznie ponad 400 nowych ciężarówek, co uczyniło go największym dostawcom pojazdów dla wojska w kategorii średniej i ciężkiej. Pomimo prób dywersyfikacji produkcji i źródeł przychodów (mi. in. podzespoły dla kolejnictwa, części dla rolnictwa oraz elementy dla branż elektrotechnicznej i AGD) wojsko pozostaje głównym odbiorcą Jelczańskich zakładów.

Zakupy pojazdów dla Wojska Polskiego

Zakupy średnich i ciężkich pojazdów użytkowych dla polskich Sił Zbrojnych, zestawienie obejmuje zakupy od 2002 do chwili obecnej (jest co roku uaktualniane). Zestawienie opiera się o informacje zawarte w artykułach Jarosława Bracha publikowanych w miesięczniku Nowa Technika Wojskowa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s