Likwidacja 6. Brygady Desantowo-Szturmowej

Na NFOW pojawiła się notka pierwotnie opublikowana przez gen. dyw. Romana Polko.

Celowo używam starej nazwy jednostki.

„Drodzy Koledzy Spadochroniarze,

W Dniu Święta Weterana dotarła do mnie wiadomość, że MON, prawdopodobnie w uznaniu zasług 6 Powietrzno – Desantowej w realizacji misji poza granicami kraju (Bośnia, Kosowo, Irak, Afganistan) planuje… likwidację tej elitarnej jednostki!!!

O likwidacji etatów biurokratów z krakowskiego korpusu nie słyszałem.
To nie jest ponury żart, tylko próba likwidacji elity Wojska Polskiego.
Osobiście przeżywam deja vu – w 2000r. były podobne plany likwidacji GROM-u.
Nie wiem komu zależy na likwidacji elit, ale wiem, że jako żołnierze elitarnej „6” musimy walczyć o tę jednostkę. Ponieważ cała operacja obliczona jest na ciche usunięcie elity polskiego wojska w cień – nie można pozwolić aby ten akt dywersji sie powiódł.
ze spadochroniarskim pozdrowieniem

Roman Polko żołnierz „6” w latach 1996-2000”

Jest to kolejny przykład wojny o stanowiska na górze wojska, bez zwracania uwagi na dół. Niszczy się najlepsza jednostkę, której żołnierze zawsze wykonywali najtrudniejsze zadania, to oni piersi jechali do Iraku i Afganistanu, nawet teraz „szósta” przygotowuje się do ponownego wyjazdu do Afganistanu gdzie obsadzać będzie ostatnią zmianę i wycofywanie kontyngentu, (dlatego też destrukcyjne plany nie będą mogły wejść przed 2014).

Minister Siemoniak na Tweeterze, zaprzeczył tym informacjom:

gdziewojsko@TomaszSiemoniak Panie Ministrze, Nie likwidujmy 6. !

TomaszSiemoniak@gdziewojsko Nie ma takiego planu, a gdyby ktoś to proponował, jestem zdecydowanie przeciwny. #6_Brygada

W jednostce informacja taka krąży już od jakiegoś czasu. Jak zawsze w przypadku Wojska Polskiego – NICZEGO nie można być pewnym.

Reklamy

One comment

  1. Panie Ministrze!!!A moze by tak zlikwidowac emerytury „starego portfela”?Kiedys mjr mgr inz.Jerzy Kasperowicz (Z-ca dowodcy brygady artylerii-uwczesna grupa uposazenia U15)-,obecnie schorowany DZIAD (I gr. inwalidzka,DBS-DEEP STYMULATION BRAIN,CHOROBA PARKINSONA,).-netto 3100zl na 2 osoby.bo malzonka ” nie pracowala”i wychowala 4 corki na porzadne polki z wyzszym wyksztalceniem(2xpsycholog.,1xpedagog i 1x architekt krajobrazu).A na Wiejskiej „wieczna mgla” i nie widac co sie dzieje w kraju.Nasza armia to tak jak nasza kadra w pilce noznej:ale ja to pamietam jeszcze czasy i wielkie sukcesy s.p. trenera Gorskiego..Obecna moja renta (80%podstawy wymiaru) jest na poziomie obecnie zwalnianych podoficerow, a przeciez nie bylem zdegradowany!TAK WOLNA POLSKA DBA O SWOICH OFICEROW!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s