Media w epoce cyfrowej

Dziś pozwolę sobie na odejście od zwyczajowej tematyki. Przedstawiam mój nowy blog – Cyfrowe Media, Film, muzyka, książka i gra w epoce cyfrowej. Na blogu tym znajdą się artykuły poświęcone nie tylko samym mediom takim jak, gry komputerowe, filmy, muzyka czy książki, ale również usługom (iTunes, Amazon, Steam, Google Play, Windows Live) i urządzeniom (iPad, Kindle, X-Box, PlayStation) służącym do ich konsumpcji.

W kraju naszym niezbyt znana i rozumiana jest koncepcja Chmury, a nie ma nic lepszego niż oswojenie się z nią przy użyciu darmowych usług. Planuje stworzyć poradniki mówiące o tym jak przenieść własną kolekcję muzyki do Google Play, czy zdjęć do SkyDrive. Nie sposób również zwrócić uwagę na sieci społecznościowe z coraz bardziej dominującym Facebookiem.

Znajdujemy się we wspaniały momencie rozwoju historii komputerów, momencie, w którym dystrybucja cyfrowa zaczyna zastępować dystrybucję fizyczną. W 1991 roku Steve Jobs powiedział, że komputer jest jak rower dla naszego umysłu. Dziś z obecnym bogactwem urządzeń orz stopniowym nadchodzeniem ery post-PC mamy przyjemność przesiadać się do samochodów. Coraz popularniejsze stają się smartfony, tablety oraz czytniki e-booków, natomiast tuż za rogiem czeka na nas Windows, 8 który zmieni sposób korzystania z komputera osobistego. Nie może, więc dziwić, iż właśnie temu wielkiemu wizjonerowi poświęcony jest pierwszy post. Zapraszam do obejrzenia, oraz do polubienia na Facebooku co pozwoli na śledzenia nowych artykułów.

http://cyfrowemedia.wordpress.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s