Sokoły dla Filipin

W Internecie ukazuje się coraz więcej zdjęć śmigłowców W-3A Sokół zakupionych przez Ministerstwo Obrony Filipin. Przypomnijmy, w grudniu 2009 r. doszło do rozstrzygnięcia przetargu na osiem wielozadaniowych lekkich śmigłowców transportowych dla Sił Powietrznych Filipin.

Pierwsze cztery śmigłowce zostały dostarczone do Azji w grudniu 2011 zostaną dostarczone w lutym 2012, a pozostałe do końca drugiego kwartału bieżącego roku. Władze w Manili wydały na nie 64,4 mln dolarów.Na zdjęciach świetnie widoczne elementy opancerzenia osłon silnikowych, spodziewać się można, że drzwi i podłoga kabiny pilotów również zostały opancerzone. Spekulować można o innym wyposażeniu jak dwuosiowy autopilot czy cyfrowy system kontroli pracy silników (FADEC).

W PZL Świdnik prowadzone jest szkolenie przyszłych załóg nowych Sokołów, pod tym i tym adresem można znaleźć również ich zdjęcia.

Reklamy

3 comments

  1. Podana informacja o dostawie w grudniu 2011 chyba nie jest do końca prawdziwa. Sokoły mają być dostarczone dopiero w 2012 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s