Stop ACTA!

Mówi się, że żyjemy w erze globalnej informacji. Na lewo i prawo zarzucani jesteśmy informacjami z różnych źródeł. Śmierć na żywo, Osama bin Laden zbity przez Navy Seals, wojskowy prokurator strzelił sobie w głowę, masakra na wsypie w Norwegii, zabójstwo w biurze PiS i tak dalej… Czy to są faktycznie ważne i potrzebne nam informacje. Tak zwane media maistreamowe fundują nam mocno wypaczony obraz świata, zwarty i pasujący do powszechnie panujących poglądów. Jedynym miejscem gdzie można w sposób w miarę otwarty dyskutować i wymieniać poglądy jest Internet, ale już nie długo!Ograniczanie praw społeczeństw pod pozorem zwiększania bezpieczeństwa jest działaniem często powtarzanym przez władzę. 28 Lutego 1933 w wyniku prowokacji, której efektem było spalenie Reichstagu Republika Weimarska przekształcona została w monopartyjne, totalitarne państwo. 13 Grudnia 1981 nielegalna junta wojskowa wprowadziła w Polsce Stan Wojenny, oczywiście mając na uwadze przyszłość Polski, o którą walczono oddając najlepsze lata swojego życia. Nie dajmy sobie mydlić oczu wymyślonymi powodami takimi jak walka z piractwem.

Świat się zmienia, postęp technologiczny powoduje zmianę sposobu dystrybucji treści. Wymiana plików mp3 zapoczątkowana przez serwis Kazaa zniszczony przez koncerny muzyczne, była później kontynuowana. Co nie udało się Niklasowi Zennströmowi, udało się Stevowi Jobsowi z jego iTunes. Cyfrowa dystrybucja obecnie dostarcza koncernom muzycznym większych zysków niż dystrybucja na nośnikach klasycznych. Problemem nie jest piractwo, ale strach przed zmianami, przed rozwojem technologicznym, którego wielu nie rozumie i nie chce zrozumieć.

Oczywiście wszystkich używających Internetu można sprowadzić oskarżyć o bycie piratami, jeśli ACTA wejdzie w życie ten blog może zniknąć z sieci. Nie jestem święty, często do ilustracji artykułów używam zdjęć znalezionych w Internecie, to wystarczy!

Ale to jeszcze nic! Jedną z najważniejszych zmian wprowadzanych przez ACTA będzie wprowadzenie na dostawców Internetu obowiązku kontroli treści pakietów (małych paczek danych, na których przesyle opiera się działanie Internetu)! Obecnie dozwolone jest jedynie dekodowanie nagłówka pakietu, który zawiera informacje niezbędne do obsługi jego przesyłu (jest to odpowiednik opisu koperty w liście pocztowym czy informacji bilingowej w połączeniu telefonicznym). ACTA nakłada na dostawców obowiązek kontroli treści danych pod kątem zawierania treści chronionych, jest to równoznaczne z czytaniem naszych listów czy podsłuchiwaniem rozmów telefonicznych i to na nasz koszt! Tu nie chodzi o piractwo takie jak ściąganie muzyki z Torrentów, odcięcie od Internetu będzie grozić nawet za wysłanie legalnej (dla nas) empetrójki do dziewczyny by poprawić jej humor po nieudanym egzaminie.

Nie stój bezczynnie, sprzeciw się ACTA, wyjdź jutro z domu, weź udział w proteście w swoim mieście!

Do poczytania:

Reklamy

3 comments

 1. ANONYMOUS POWIEDZ NIE ACTA
  REFERENDUM WS ACTA! PRAWO KONSTYTUCYJNE. REFERENDUM gwarantuje ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd. JEŚLI SPOTKASZ NA
  ULICY WOLONTARIUSZA ZBIERAJĄCEGO PODPISY POŚWIĘĆ KILKA MINUT
  I PODPISZ WNIOSEK W SPRAWIE REFERENDUM A NAJLEPIEJ POBIERZ WNIOSEK ZE STRONY REFERENDUMACTA (KROPKA) PL WYDRUKUJ I
  ZACHEC ZNAJOMYCH DO PODPISANIA !!!!WKLEJAJCIE TO GDZIE SIĘ DA!!!!!
  MAMY CZAS DO 12 LUTEGO ANONYMOUS
  UWAGA! Porozumienie ACTA nie tylko wprowadza cenzurę internetu jaka dotychczas była tylko w Chinach i daje rządowi i korporacjom możliwość zatrzymania i uciszenia bez dowodów każdego kto jest dla nich niewygodny. To porozumienie zakazuje wszystkich zamienników markowych produktów. Np. nie będzie zamienników drogich części samochodowych, tonerów do drukarek, ubrań i wielu innych… pomyślcie o ile pieniędzy więcej będzie trzeba przez to wydać, a to dopiero początek. Nie będzie też zamienników drogich leków (płać kupę kasy korporacjom albo umieraj). A najgorsza jest ochrona patentów na organizmy genetycznie modyfikowane (obecnie większość kukurydzy, soi, a także świń jest genetycznie modyfikowana). Wkrótce korporacje doprowadzą do wyginięcia naturalnych upraw (pyłki roślin genetycznie modyfikowanych przenoszą się na uprawy naturalne i mieszają z nimi swoje geny, w ten sposób rolnik, który nawet nie chciał siać GMO ma już takie rośliny na swoim polu i musi płacić korporacjom za licencje). W ten sposób w ciągu kilku lat korporacje przejmą kontrolę nad wszystkimi uprawami, a potem będą mogły dowolnie podnosić ceny nasion (przez ACTA rolnik traci prawo zatrzymania części nasion na następny wysiew). Domyślacie się już co się wtedy stanie…? ANONYMOUS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s