BMP-23

Kontynuując temat goździkowy – skonstruowany na bazie podwozia 2S1 bojowy wóz piechoty BMP-23, wyposażony w wieżę z 23 mm armatą automatyczną oraz 7,62 mm karabinem maszynowym PKT – podobną do tej z BMP-2, masa również na poziomie BMP-2. Co ciekawe wozy tego typu wraz z bułgarskim kontyngentem weszły na wyposażenie „polskiej” dywizji Multinational Division Central-South.

Reklamy

4 comments

  1. Szkoda że u nas nie powstał taki sam, bojowy wóz piechoty. Skoro transporter opancerzony MT-LB i armata przeciw lotnicza ZU-23-2 są produkowane w Polsce. Pewnie że nie jest to morze typowy BWP, ale przynajmniej jest trochę lepiej uzbrojony od BMP-1

  2. Nic prostszego jak posadzić ZU-23-2 w wersji z głowicą optoelektroniczną (Pilica) na takim MT-LB i mamy gotową wieżę bezzałogową. Co więcej mamy nowoczesną amunicję podkalibrową 23mm APDS-T i FAPDS-T. Nie wiem czy jest kupowana przez nasze wojsko, ale opracowana była.

  3. Gdyby powstał taki BWP na bazie MT-LB z bezzałogową wieżą.To dzisiaj nie trzeba by było,od razu aż tylu nowych( BWP- ANDERS). Żeby zastąpić nimi, te stare złomy BMP-1. A może dla żołnierzy w PKW za granią, też był by odpowiedni.Skoro Bułgarzy mieli swoje BMP-23 w Iraku.
    P.S. Czy morze wie ktoś ile Bułgarzy mieli tych BMP-23 w Iraku.

  4. Mając takiego BWP o równorzędnej walce choćby z BWP-2 można zapomnieć….

    Po pierwsze – opancerzeniem reprezentuje sobą co najwyżej zbliżony poziom (a i to wątpię). Po drugie o dynamice jazdy zapomnijcie. Te podwozia nie były przewidziane do tak dynamicznej jazdy jak bewupki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s