Errata dotycząca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

W poprzednim wpisie napisałem, że 21. BSP będzie posiadać cztery bataliony. Jak udowodnił mi PMD z forum Militarium myliłem się, dowodem na to jest odpowiedź Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha na interpolacje której fragment cytuje poniżej:

Działania reorganizacyjne w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej podyktowane są zmieniającymi się uwarunkowaniami i potrzebami obronnymi państwa. Prace w tym zakresie zapoczątkował kompleksowy przegląd garnizonów, którego celem była ocena stanu technicznego bazy koszarowej i szkoleniowej oraz określenie perspektyw funkcjonowania jednostek wojskowych. W przypadku 14. batalionu zmechanizowanego w Przemyślu dokonano również analizy zakresu zadań przez niego realizowanych oraz rachunku ekonomicznego rozważanych zmian. Prowadzone w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego prace planistyczne wskazują na zasadność integracji 14. batalionu zmechanizowanego w Przemyślu z 1. batalionem czołgów w Żurawicy ze względów operacyjnych.

Sytuacja rodzi pytania nie tylko co do przyszłości i kształtu samej 21. BSP ale również co do przyszłości programu Rosomak – z naczelnym pytaniem. Do których garnizonów trafią Rosomaki?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s